128 ₴
Мінімальна сума замовлення на сайті — 200 грн
Евкаліпт — без перебільшення один із найпопулярніших ароматів, що асоціюється з хвойними, хоча насправді ця рослина належить до зовсім іншого, миртового сімейства. Від льодяників від кашлю до освіжних жувальних гумок, дезодорантів і ароматичних сумішей для профілактики застудних і вірусних захворювань — ефірна олія евкаліпта використовують і в офіційній, і в нетрадиційній медицині, у косметології та виробництва побутової хімії.
Його антибактеріальний і антисептичний ефект цінують із давнини: на півночі Африки саме евкаліптові рощі висаджували як єдиний захист від поширення малярії, але найдавніший досвід використання ранозагоювальних і заспокійливих властивостей належить аборигенам іншого континенту — далекій Австралії — які за допомогою листя евкаліпта загоювали навіть найсерйозніші бойові поранення.
Характеристики та поєднанням з іншими аромаолійками
Ефірна олія видобувають саме з листя евкаліпта, так само як і з будь-якого іншого «зеленого» рослинного матеріалу — парової дистиляцією. Найчастіше евкаліптова олія видобувають із зелені кулястого евкаліпта, який найефективніше бореться з бактеріями та вірусами, але також можна знайти й інші підвиди евкаліптів — лимонний із вираженішими здібностями загоювати шкірні ураження й радіата, ефективніший для лікування опіків і ран.
Зовні олія рідка, рідка й абсолютно прозора, зазвичай без відтінків кольору. Унікальний аромат свіжого евкаліпта в ефірній олії виражений повністю: прохолодний, свіжий вплив аромату поєднується з деревинно-камфорною основою, світлою та терпкою, зі смолистим нюансом.
Аромат олії евкаліпта такий характерний і особливий, що підібрати йому доповнення серед інших аромаолій досить складно. Оптимальним вважається поєднання евкаліптової олії з ефірними оліями з досить вираженим вмістом терпенів. Комплементарними запахами мають лимонне, бігардієве, ветиверове, неролієве, розмаринове, кедрове, лавандове, петитгрейневе, апельсинове, геранієве мастило та олію рожевого дерева.
Вплив на емоційну сферу
Це олія, яка допомагає швидко прийти в себе та відновитися після важких стресів та екстремальних подій, зокрема захворювань, несподіваних неприємностей і пригод. Олія евкаліпта пробуджує приховані резерви, сприяє активізації внутрішніх захисних сил організму. Найактивніше воно впливає на мислення, логіку, розумову діяльність, попри продуктивність і розважливість, допомагаючи зібратися, сприяючи глибині почуттів і невимушеностей.
Евкаліптова олія вважається ефірним «захисником» всіх інтелектуалів, що працюють із великими масивами даних і цифр. Аромат цієї ефірної олії швидко знімає втому, апатію, сонливість, підвищує продуктивність. Здавна евкаліпт вважали меланхоллю запахом, що проганяє меланхолію.
Лікувальні властивості евкаліптової олії
З численних цілющих властивостей евкаліптової олії найбільш прославлена — відхаркувальна, адже найчастіше саме евкаліпт є основним засобом для лікування застуди. З'єднуючи противірусні та бактерицидні властивості, він не тільки прочищає слизові та сприяє нормалізації секреції, але й перешкоджає розмноженню й поширенню вірусів.
Для поліпшення дихання, проти кашлю, охриплоти, мокротиння й синуситу, а також як жарознижувальний засіб евкаліптову олію можна застосовувати для розтирання.
Алеслідивність з інфекцією «таланти» евкаліпта не вичерпна. Ця ефірна олія відновлює й покращує імунітет, знеболює травми, артрити та головні болі, знімає запалення сечовивідних шляхів у комбінації з сечогінним ефектом, знижує рівень цукру, налагоджує вуглеводний обмін, знімає набряклість.
У сфері гінекології евкаліптова олія демонструє унікальне поєднання протиерозійної властивості зі швидким усуненням хронічних і гострих запалень, нормалізацією кислотного балансу та купуванням розвитку молочниці.
Застосування в косметології
У косметології евкаліптова олія застосовують не так широко, як, втім, і всі олії з групи деревних антисептиків. Акцент переважно доводиться на боротьбу з інфекціями та запаленнями, зокрема на здатності евкаліптової олії усувати фурункульоз, герпес і вугровий висип.
Цю аромаолія можна застосовувати для відновлення шкіри після обморожень, ран або опіків, зокрема отриманих унаслідок контакту з нерозбавленими агресивними ефірними оліями. Крім того, олія евкаліпта допоможе вибілити шкіру, а також прекрасно підходить для дезодорування, боротьби з лупою та випаданням волосся.
Використання в побуті
Аромат евкаліпта відлякує комах, ефективно знезаражує й усуває неприємні запахи в повітрі, а також запобігає повітряно-крапельному поширенню вірусів та інфекцій, що дає змогу використовувати його як основний профілактичний засоби. Ефірна олія можна застосовувати ще й як очисник, якщо вам потрібно позбутися забруднень смолою, зокрема й із соснових гілок.
Дозування
Природний антибіотик не можна застосовувати разом із гомеопатичними препаратами, а також упродовж усього терміну вагітності та до дворічного віку дитини. Крім того, виражені властивості олій можуть призвести до зворотного ефекту на гіперчутливій шкірі. Тест на алергію проводять обов'язково, олія в жодному разі не застосовують у підвищених дозуванні через інтенсивність впливу.