Одна з найпопулярніших косметологів світу, американка Есте Лаудер, назвала парфуми невидимою косметикою. Як і всякої косметикою, парфумами необхідно вміти користуватися. Як? Ось кілька маленьких хитрощів.
Хитрість перша. Ніколи не наносити духи на нечисте тіло. Тільки після душу (або ванною - хто як любить) шкіра вбирає і відбиває аромат, як сонячне світло.
Хитрість друга. Наносяться парфуми 2-3 краплями на ті частини тіла, де знаходяться вени.Шкіра в цих місцях найбільш тепла, і її тепло повніше "розкриває" аромат. Це зап'ястя і ліктьові згини, плечі. А також яремна ямка (на шиї, між ключицями), сонна артерія на шиї, віскі. Ще одна точка - за мочками вух, біля коріння волосся: там найдовше зберігається запах.
Якщо на флаконі з духами (або туалетною водою) немає дозатора, то не слід лити пахучу рідину прямо з флакона. Досить нанести кілька крапель на пробку або палець і доторкнутися в місцях пульсації на тілі.
Ні в якому разі не втирай парфуми на шкіру - аромат може поранитись".
Хитрість третя. Якщо освіжати одяг духами, корисно пам'ятати, що більш гармонійно аромат проявляється на натуральних тканинах (вовна, льон, бавовна). У вовняних та хутряних речі запахи зберігаються, як у банку, роками. Але духи можуть залишати плями на світлих тканинах, а шерсть і хутро можуть втратити колір. Тому душити одяг потрібно з внутрішньої сторони - на підкладку, загини швів або підплічники. Або пришити до плечового шва блузки чи сукні маленький шматочок вовняної тканини і нанести парфуми на нього без остраху залишити слід на дорогий і красивої тканини. Та вся річ буде пахнути улюбленим ароматом.
Хитрість четверта. Стійкість сьогодні не в моді. Протягом одного дня можна користуватися різними по "силі" і "звучання" ароматами. Вранці та вдень аромат не повинен бути занадто сильним, швидше ніжним і легким. Увечері, після душу, цілком можна нанести парфуми більш насичені, з "загадкою", запах яких, не накладаючись на ранковий і денний, буде "звучати" абсолютно самостійно. Тому виробники парфумів розраховують стійкість аромату в середньому на 4 або 6 годин. У вечірніх і класичних ароматів стійкість дещо більше, ніж у денних. По стійкості аромати поділяються на чотири категорії: духи, парфумерна вода, туалетна вода, одеколон.
Хитрість п'ята. Зберігати парфуми треба в темному місці, в футлярі і з закритою пробкою. Тоді випаровування спирту і окислення духів при з'єднанні з киснем відбувається значно повільніше.
Хитрість шоста. Намагайся не змішувати різні групи запахів (шипрові і квіткові, на приклад). Краще всього, звичайно, якщо парфуми і дезодорант будуть однієї групи (кращі світові фірми випускають цілі "серії" під однією назвою, куди входять духи, туалетна вода, креми, тоніки і дезодоранти...). Якщо це не можливо, вибирай дезодорант з дуже слабким запахом або зовсім без нього.
І останнє. Все добре в міру. Навіть самі вишукані і дорогі парфуми стануть нестерпними для оточуючих, якщо їх буде занадто багато.